"Ibufen": návod k použití sirupu a tablet pro děti od 3 měsíců

Děti onemocní častěji než dospělí, takže rodiče musí znát názvy hlavních drog, jejich účinek, indikace a způsoby použití. Ibufen je jedním z nejpopulárnějších léků předepisovaných pediatry jako léky proti bolesti a antipyretika. Zkusme přijít na to spolu s hlavními problémy, kterým musíte čelit při užívání drogy.

Složení, formy uvolňování a působení léku

Hlavní aktivní složkou přípravku Ibufen je ibuprofen. 100 mg této složky je obsaženo v 5 ml suspenze. Zbytek složek se používá jako pomocná látka.

Ibufen přichází v následujících formách:

  • Junior - puchýře s želatinovými tobolkami. Jedno balení obsahuje 10 nebo 20 kusů. Koncentrace ibuprofenu - 0,2 g.
  • Ultra - Fortified Ibufen Formula. K dispozici v želatinových tobolkách. V balení jsou 1–2 blistry po 10 tabletách.
  • Suspenze - dětský sirup s dávkou 0,1 g na 5 ml léčiva.
  • Forte - suspenze se zvýšenou koncentrací účinné látky - 0,2 g na 5 ml sirupu.

Indikace pro použití

Hlavní složka ibuprofenu má široké spektrum účinku. Ibufen se často používá jako antipyretikum, ale lékaři jej také předepisují za následujících podmínek:

  • nachlazení a SARS;
  • chřipka;
  • bolest v krku (angína, laryngitida, faryngitida);
  • infekční choroby u dětí doprovázené horečkou;
  • post-vakcinační reakce.
Ibufen se nejčastěji používá při chřipce a akutních respiračních infekcích jako antipyretikum

Kromě výše uvedeného se Ibufen používá k úlevě od bolesti při popáleninách, bolestech zubů, k uvolnění nepohodlí migrény atd. Pro různé zánětlivé reakce v těle je Ibufen předepisován v kombinaci s jinými léky.

Kontraindikace pro použití Ibufen

Stejně jako u jiných léků má Ibufen kontraindikace. Nemělo by se používat, když:

  • individuální nesnášenlivost jakékoli složky léčiva a výskyt alergií;
  • žaludeční vředy a exacerbace nemocí dvanáctníku;
  • selhání ledvin;
  • krevní choroby (například hemofilie);
  • v posledních měsících těhotenství.

Způsob podání a dávkování pro děti

Podle pokynů je Ibufen užíván perorálně po jídle. Dávka je určena hmotností a věkem dítěte. Lék by se neměl užívat více než 4krát denně v dávce 5 až 10 miligramů na 1 kg tělesné hmotnosti. Denní dávka by neměla překročit 30 miligramů na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte. Příjem by měl být prováděn v intervalech 6-8 hodin.

Dětské pozastavení

Před použitím musí být suspenzní láhev protřepána. Pro přesné dávkování je v sadě obsažena injekční stříkačka. Způsob podání a dávkování pro děti je uveden v následující tabulce..

Hmotnost dítěte v kgVěk dítěteJedna dávka v mlFrekvence aplikace za den
5-7,53-6 měsíců2.53
76-96-12 měsíců2.53-4
9-151-3 rokyPět3
15-203-6 let7.53
20-296-9 letdeset3
29-4010-12 let153

U kojenců od 3 do 6 měsíců s reakcí na vakcinaci předepisují pediatři 2,5 mililitru sirupu s možným opakováním za 6-7 hodin. Pokud horečka přetrvává 3 dny, nezapomeňte se poradit se svým lékařem.

Kapsle Junior a Ultra

Ultra tobolky s ibuprofenem jsou předepsány dětem starším 12 let s hmotností vyšší než 40 kg a dospělým. Jedna dávka je obsažena ve dvou želatinových tobolkách. V případě potřeby užijte další 1 nebo 2 tobolky v intervalech 5–6 hodin. Minimální interval mezi užíváním tobolek by měl být alespoň 4 hodiny.

Ibufen by se měl užívat s velkým množstvím vody a neměl by se žvýkat. K úlevě od bolesti kloubů se používá ad hoc, ale ne více než 2krát denně.

Juniorské tobolky se používají k léčbě dětí ve věku 6-9 let. Jedna dávka léku by neměla překročit jednu tabletu. Interval mezi dávkami by měl být 8 hodin. Maximální denní dávka - 3 tobolky.

Děti od 10 do 12 let mohou v případě potřeby zkrátit časový interval na 6 hodin a užívat 4 tobolky denně. Dospělí a děti starší 12 let by měli užívat 1-2 tablety v časovém intervalu 4 hodiny. Pokud příznaky přetrvávají po dobu tří dnů, poraďte se s lékařem.

Vedlejší účinky a příznaky předávkování

Ve většině případů je Ibufen pacientem dobře tolerován, ale ve vzácných případech jsou možné reakce z gastrointestinálního traktu. Je velmi vzácné, že se alergie objevují ve formě vyrážky, kopřivky a svědění kůže. V dýchacích cestách dochází k bronchospasmu a exacerbacím astmatu.

V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékaře. Mezi příznaky užívání léku nad doporučenou dávku patří:

  • zvýšené vedlejší reakce;
  • naštvaný gastrointestinální trakt (bolest břicha, zvracení);
  • bradykardie;
  • sluchové postižení;
  • selhání ledvin.
Ve vzácných případech jsou při užívání Ibufenu možné gastrointestinální poruchy

Protilátky nebyly vyvinuty. V případě předávkování se doporučuje výplach žaludku, pití velkého množství tekutin, léčba příznaků a podpůrná terapie.

Ekvivalentní prostředky

Moderní farmaceutický trh je připraven nabídnout k použití velké množství léků, které se mohou vypořádat s horečkou a bolestí. Účinná látka se v zásadě nemění a prostředky se liší dávkou, pomocnými látkami a cenou. Nevyberejte léky pro své dítě sami. Analogy Ibufen zahrnují: Nurofen, Ibuprom, Advil a další.

Nurofen je nejběžnějším analogem Ibufenu. Patří k účinnějším látkám a doporučuje se používat pouze ve vážných případech. Působení Ibufenu má díky nízké koncentraci účinné látky mírnější účinek na organismus. Vzhledem k menšímu počtu vedlejších účinků je jeho použití nejbezpečnější pro nachlazení a SARS. V pediatrické praxi lékaři předepisují Ibufen častěji než Nurofen.

Ibufen - návod k použití

Registrační číslo P č. 011428/01 ze dne 05.03.2004

Obchodní jméno IBUFEN

Mezinárodní nepatentový název (INN) Ibuprofen

Chemický název: 2- (para-isobutylfenyl) -propionová kyselina

Dávková forma: Perorální suspenze 100 mg / 5 ml.

Složení:

Obsahuje 5 ml suspenze
Účinná látka: ibuprofen 100 mg
Pomocné látky: Cremophor RH-40, sodná sůl karboxylované methylcelulózy, křemičitan hořečnato-hlinitý (weegum), sacharóza, glycerin, propylenglykold, methylhydroxybenzoát, propylhydroxybenzoát, monohydrát kyseliny citronové, hydrogenfosforečnan sodný, pomeranč sodný krospovidon, čištěná voda.

Popis

Suspenze oranžové barvy s pomerančovou vůní a sladkou chutí se snadno patrnou pálivou dochutí. Lze rozdělit na kapalnou vrstvu a sraženinu, která po smíchání vytvoří homogenní suspenzi.

Farmakoterapeutická skupina:

Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID)

ATX kód: МО1АЕ01

farmaceutický účinek

Farmakodynamika
Ibufen má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Antipyretický účinek spočívá v blokování cyklooxygenázy 1 a 2 v kaskádě kyseliny arachidonové centrálního nervového systému, což vede ke snížení syntézy prostaglandinů, ke snížení jejich koncentrace v mozkomíšním moku a ke snížení excitace termoregulačního centra, což je důsledkem normalizace tělesné teploty..
Účinek snižování teploty v horečce začíná po 30 minutách. po požití se jeho maximální účinek objeví po 3 hodinách.
Vedoucím analgetickým mechanismem je snížení produkce prostaglandinů (PG) tříd E, F a I, biogenních aminů, což vede k prevenci rozvoje hyperalgézie na úrovni změn citlivosti nociceptorů. Analgetický účinek je nejvýraznější u zánětlivé bolesti..
Protizánětlivý účinek je způsoben inhibicí aktivity cyklooxygenázy (COX). V důsledku toho se snižuje syntéza prostaglandinů v zánětlivých ložiskách. To vede ke snížení sekrece zánětlivých mediátorů a ke snížení aktivity exsudativní a proliferativní fáze zánětlivého procesu..
Podobně jako všechna nesteroidní protizánětlivá léčiva vykazuje ibuprofen antiagregační aktivitu.
Antipyretický a analgetický účinek se projevuje dříve a v menších dávkách než protizánětlivý účinek, ke kterému dochází 5 až 7 dnů léčby.

Farmakokinetika
Po perorálním podání je více než 80% ibuprofenu absorbováno z trávicího traktu, maximální koncentrace v krevní plazmě je dosaženo po 1 hodině. 90% léčiva se váže na proteiny krevní plazmy (hlavně na albumin). Ibufen pomalu proniká do kloubních dutin.
Doba dosažení maximální koncentrace v krevní plazmě (TCmax) při požití na lačný žaludek je 45 minut, po požití - 1,5–2,5 hodiny; v synoviální tekutině - 2–3 hodiny, kde se vytvářejí vyšší koncentrace než v krevní plazmě. Lék se v těle nehromadí.
Ibufen má bifázickou eliminační kinetiku s poločasem (T1 / 2) 2-2,5 h.
Ibuprofen je metabolizován, hlavně v játrech. Podstupuje presystémický a post-systémový metabolismus. Po absorpci je přibližně 60% farmakologicky neaktivní R-formy ibuprofenu pomalu transformováno na aktivní S-formu.
60-90% léčiva se vylučuje ledvinami ve formě metabolitů a produktů jejich kombinace s kyselinou glukuronovou, v menší míře žlučem a ne více než 1% se vylučuje v nezměněné podobě. Po podání jedné dávky je léčivo zcela vyloučeno do 24 hodin..

Indikace pro použití

Ibufen - suspenze, která se používá u dětí od 1 roku do 12 let. Jako antipyretikum se předepisuje snížení horečky a zmírnění bolesti:

  • nachlazení
  • akutní respirační virové infekce, chřipka
  • bolest v krku (faryngitida)
  • dětské infekce doprovázené zvýšením tělesné teploty
  • post-vakcinační reakce;

Jako anestetikum pro:

  • bolesti zubů, bolestivé zuby
  • bolest hlavy, migréna, neuralgie, bolest svalů, kloubů, zranění a popáleniny.

Individuální přecitlivělost na ibuprofen nebo jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva (včetně kyseliny acetylsalicylové), jakož i na pomocné složky léčiva.
Peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku.
Těžké selhání jater, ledvin, kardiovaskulárního systému, arteriální hypertenze.
Hemofilie, hypokoagulace, hemoragická diatéza, deficit glukózy-6-fosfát dehydrogenázy.
Bronchospastické reakce po použití kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv (tzv. Astma aspirinu).
Quinckeho edém. Polypy nosu. Ztráta sluchu.
Dětský věk do 6. měsíce života (tělesná hmotnost pod 7 kg).

Způsob podání a dávkování

Ibufen se užívá perorálně po jídle.
5 ml suspenze obsahuje 100 mg ibuprofenu.
Před použitím protřepejte, dokud se nedosáhne homogenní suspenze..
Dávka se nastavuje v závislosti na věku a tělesné hmotnosti dítěte..
Průměrná jednotlivá dávka je 5-10 mg / kg tělesné hmotnosti dítěte 3-4krát denně.

Věk (tělesná hmotnost)Jedna dávkaMnohonásobnost příjmuMaximální denní dávka
6-12 měsíců (7-9 kg)2,5 ml (50 mg)3krát7,5 ml (150 mg)
1-3 roky (10-15 kg)2,5 ml (50 mg)3-4 krát7,5 - 10 ml (150-200 mg)
3-6 let (16-20 kg)5 ml (100 mg)3krát15 ml (300 mg)
6-9 let (21-30 kg)5 ml (100 mg)4 krát20 ml (400 mg)
9-12 let (31-41 kg)10 ml (200 mg)3krát30 ml (600 mg)
Nad 12 let (nad 41 kg)10 ml (200 mg)4 krát40 ml (800 mg)
Dávka může být opakována každých 6-8 hodin.
Nepřekračujte maximální denní dávku.

Antipyretický účinek Ibufenu se vyvíjí do 30 minut po podání a trvá 6-8 hodin. Při absenci antipyretického účinku do 2 dnů a analgetického účinku do 3 dnů byste se měli poradit s lékařem. U dětí od 6 měsíců do 1 roku se lék předepisuje na doporučení lékaře..

Z trávicího systému - nevolnost, zvracení, snížená chuť k jídlu, pálení žáhy, bolest břicha, průjem, zácpa, nadýmání, dysfunkce jater, peptické vředy, gastrointestinální krvácení.
Alergické reakce - svědění, vyrážka, bronchospastický syndrom, alergická rýma, Quinckeho edém, Steven-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom.
Ze strany centrálního nervového systému - bolesti hlavy, závratě, poruchy spánku, úzkost, ospalost, deprese, agitace, poruchy zraku (reverzibilní toxická amblyopie, rozmazané vidění nebo dvojité vidění).
Z močového systému - akutní selhání ledvin, alergická nefritida, nefrotický syndrom (edém), polyurie, cystitida.
Ze strany hematopoézy - anémie, trombocytopenie, agranulocytóza, leukopenie.
Ze strany kardiovaskulárního systému: srdeční selhání, tachykardie, zvýšený krevní tlak.
Protože Ibufen obsahuje cukr, musí být u pacientů s diabetem používán s opatrností..
Pokud se vyskytne kterýkoli z uvedených nežádoucích účinků, musíte přestat užívat lék a konzultovat se svým lékařem..

Předávkovat

Příznaky předávkování ibuprofenem u dětí: bolest břicha, nauzea, zvracení, letargie, bolest hlavy, tinnitus, deprese, ospalost, metabolická acidóza, kóma, hemoragická diatéza, snížený krevní tlak, křeče, apnoe, akutní selhání ledvin, dysfunkce jater, tachykardie, bradykardie, fibrilace síní. Děti do 5 let jsou zvláště náchylné ke spánkové apnoe, kómatu a záchvaty. Závažné důsledky spojené s toxickým účinkem léčiva se obvykle projeví po užití dávky přesahující 400 mg / kg tělesné hmotnosti (tj. 80 doporučených jednotlivých dávek).
Pokud máte podezření na předávkování, měli byste okamžitě vyhledat lékaře..
Léčba předávkování: výplach žaludku, aktivní uhlí, alkalický nápoj, symptomatická terapie (korekce CBS, krevní tlak).

Interakce s jinými léčivými přípravky

Ibuprofen by neměl být používán současně s jinými nesteroidními protizánětlivými léky (například kyselina acetylsalicylová snižuje protizánětlivý účinek ibuprofenu a zvyšuje vedlejší účinky). Současnému podávání ibuprofenu a diuretik je třeba se pokud možno vyhnout s ohledem na na jedné straně oslabení diuretického účinku a na druhé straně na riziko selhání ledvin. Ibuprofen oslabuje účinek antihypertenziv (inhibitory angiotensin konvertázy, β-adrenergika, thiazidy). Inhibuje hypotenzní účinek ACE inhibitorů a současně snižuje jejich vylučování ledvinami. Ibuprofen zvyšuje účinek perorálních hypoglykemických látek (zejména derivátů sulfonylmočoviny) a inzulínu. Induktory mikrosomální oxidace fenytoin, ethanol, barbituráty, zixorin, rifampicin, fenylbutazon, tricyklické (antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což zvyšuje riziko závažných hepatotoxických reakcí. Inhibitory mikrosomální oxidace - snižují riziko hepatotoxických účinků. Zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií, protidestičkových látek, fibrinolytik (zvyšuje riziko hemoragických komplikací). Zvyšuje koncentraci digoxinu v krvi. Zvyšuje toxický účinek přípravků methotrexát a lithium. Kofein zvyšuje analgetický účinek.

speciální instrukce

Při dlouhodobém používání mohou nesteroidní protizánětlivé léky způsobit poškození sliznice žaludku, peptických vředů a krvácení ze zažívacího traktu..
Buďte opatrní při jaterní cirhóze s portální hypertenzí; jaterní a / nebo renální selhání, srdeční selhání, nefrotický syndrom, hyperbilirubinémie, žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy (v historii), gastritida, enteritida, kolitida, krevní onemocnění neznámé etiologie (leukopenie a anémie), těhotenství (trimestr II-III), během kojení. U pacientů s bronchiálním astmatem nebo jinými nemocemi s bronchospasmem může ibuprofen zvýšit riziko bronchospasmu. Užívání drogy u těchto pacientů je přípustné, pouze pokud je věnována velká pozornost, av případě potíží s dýcháním byste měli okamžitě vyhledat lékaře..
Během dlouhodobé léčby NSAID je nutné sledovat obraz periferní krve a funkční stav jater a ledvin. Když se objeví příznaky gastropatie, je pečlivě sledováno, včetně esofagogastroduodenskopie, krevního testu s určením Hb, hematokritu, okultního krevního testu stolice.

Formulář vydání

Suspenze 100 g ve skleněných oranžových lahvích. Každá láhev je umístěna spolu s návodem k použití a odměrkou v jednotlivých kartonových krabicích.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotách od 15 ° C do 25 ° C, mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

3 roky
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky výdeje z lékáren

Výrobce
Akciová společnost MEDANA PHARMA, Polsko
98-200 Sieradz, st. V. Loketka 10, POLSKO

Zastoupení v Rusku:
LLC "Polské léky"
15477 Moskva, st. Kantemirovskaya, 58, kancelář 737

Ibufen

Návod k použití:

Ibufen je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID).

Uvolněte formu a složení

Dávková forma - suspenze pro orální podání: oranžová barva, s vůní pomeranče, separace na tekutou vrstvu a je možná sraženina (po protřepání se smísí a vytvoří homogenní suspenzi) (každá po 100 g v lahvích z tmavého skla, v kartonové krabičce 1 láhev kompletní s odměřenou lžíce; každá po 100 g v plastových lahvích, v kartonové krabičce 1 lahev s dávkovací stříkačkou).

Účinná látka: ibuprofen, v 5 ml suspenze - 100 mg.

Další látky: makrogolglycerylhydroxystearát, methylparahydroxybenzoát, dihydrát fosforečnanu sodného, ​​glycerol, sacharóza, sodná sůl karmelózy, sacharinát sodný, propylparahydroxybenzoát, křemičitan hořečnato-hlinitý (veegum), krospovidon, propylenglykol, žlutý západ slunce monohydrát čištěná voda.

Indikace pro použití

Ibufen se používá k léčbě dětí.

Jako antipyretikum:

  • Nachlazení;
  • Akutní respirační virové infekce, včetně chřipky;
  • Angina (angína);
  • Infekční nemoci pro děti;
  • Post-vakcinační reakce.

Jako anestetikum pro syndrom bolesti různého původu s nízkou až střední intenzitou:

  • Bolestivé zuby, bolesti zubů;
  • Bolest hlavy, migréna;
  • Bolesti ucha se zánětem středního ucha;
  • Bolest ve svalech a kloubech v důsledku poranění pohybového aparátu;
  • Neuralgie.

Lék je určen pro symptomatickou terapii, snižuje bolest a zánět během jeho používání, neovlivňuje progresi onemocnění.

Kontraindikace

  • Kompletní nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polypózy nosu a paranasálních dutin s nesnášenlivostí na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné NSAID (včetně anamnézy);
  • Aktivní onemocnění jater, těžké selhání jater;
  • Progresivní onemocnění ledvin, závažné selhání ledvin (clearance kreatininu méně než 30 ml / min);
  • Zánětlivé onemocnění střev;
  • Erosivní a ulcerózní onemocnění gastrointestinálního traktu (včetně žaludečních vředů a 12-duodenálních vředů v akutní fázi, peptických vředů, ulcerózní kolitidy, Crohnovy choroby);
  • Malabsorpce glukózy-galaktózy, nesnášenlivost fruktózy;
  • Nedostatek sukrázy / isomaltázy;
  • Potvrzená hyperkalémie;
  • Poruchy srážení krve (včetně sklonu ke krvácení, prodlouženého času krvácení, hemofilie, hemoragické diatézy);
  • Děti do 3 měsíců;
  • Přecitlivělost na složky léčiva, kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné NSAID.

Relativní (u následujících onemocnění / stavů by měla být léčba Ibufenem prováděna s maximální opatrností z důvodu rizika komplikací):

  • Cukrovka;
  • Historie žaludečních vředů a 12-duodenálních vředů;
  • Přítomnost infekce Helicobacter pylori;
  • Enteritida;
  • Zánět žaludku;
  • Kolitida;
  • Jaterní a / nebo selhání ledvin;
  • Cirhóza jater s portální hypertenzí;
  • Nefrotický syndrom;
  • Těžká somatická onemocnění;
  • Onemocnění krve neznámé etiologie (leukopenie a anémie);
  • Hyperbilirubinémie;
  • Arteriální hypertenze, chronické srdeční selhání;
  • Děti ve věku 3-6 měsíců;
  • Dlouhodobé používání NSAID;
  • Současné užívání perorálních glukokortikosteroidů (včetně prednisonu), protidestičkových látek (včetně klopidogrelu), antikoagulancií (včetně warfarinu).

Způsob podání a dávkování

Ibufen by měl být užíván perorálně po jídle. Bezprostředně před odběrem lahvičku protřepejte. Zahrnuje odměřovací lžíci nebo stříkačku pro přesné dávkování.

Jedna dávka je 5 až 10 mg na kilogram tělesné hmotnosti. Frekvence přijímání - až 4krát denně v intervalech 6-8 hodin. Maximální přípustná denní dávka je 20-30 mg / kg.

Doporučené dávkovací režimy v závislosti na věku a hmotnosti dítěte:

  • 6-12 měsíců (tělesná hmotnost 7,7-9 kg): 2,5 ml 3krát denně;
  • 1-3 roky (10-15 kg): 2,5 ml 3-4 krát denně;
  • 4-6 let (16-20 kg): 5 ml 3krát denně;
  • 7-9 let (21-29 kg): 5 ml 4krát denně;
  • 10-12 let (30-41 kg): 10 ml 3krát denně.

Děti ve věku 3 až 6 měsíců by měly přípravek Ibufen dostávat pouze podle pokynů svého lékaře. Denní dávka pro ně by neměla překročit 5 ml suspenze. Pro reakce po vakcinaci je předepsáno 2,5 ml, po 6 hodinách - dalších 2,5 ml.

Trvání užívání léku v závislosti na indikacích: snížení zvýšené tělesné teploty - až 3 dny, úleva od syndromu bolesti - ne více než 5 dnů.

Použití Ibufenu s odměrnou stříkačkou:

  • Otevřete láhev: stiskněte uzávěr, zatlačte jej dolů a otočte proti směru hodinových ručiček;
  • Vložte stříkačku do otvoru hrdla láhve;
  • Rázně protřepejte láhev;
  • Otočte lahvičku dnem vzhůru a opatrně pohybujte pístem stříkačky dolů a nalévejte obsah, dokud nedosáhnete požadované značky na stupnici;
  • Lahvičku otočte do původní polohy a opatrně otáčivými pohyby vyjměte dávkovač;
  • Umístěte stříkačku do ústní dutiny dítěte a pomalu stiskněte píst a vstříkněte suspenzi;
  • Lahev uzavřete uzávěrem, vypláchněte dávkovač čistou vodou a osušte.

Vedlejší efekty

  • Z dýchacího systému: dušnost, bronchospasmus;
  • Ze strany hematopoézy: agranulocytóza, trombocytopenická purpura, leukopenie, trombocytopenie, anémie (včetně aplastických a hemolytických);
  • Na straně zažívacího systému: aftózní stomatitida, suchost ústní sliznice, ulcerace sliznice dásní a gastrointestinálního traktu (někdy komplikované perforací a krvácením), NSAID gastropatie (snížená chuť k jídlu, nadýmání, průjem, bolest břicha, bolest a nepohodlí) epigastrická oblast, pálení žáhy, nevolnost, zvracení), zácpa, pankreatitida, hepatitida;
  • Ze strany kardiovaskulárního systému: zvýšený krevní tlak, tachykardie, vývoj nebo zhoršení srdečního selhání;
  • Z nervového systému: ospalost, poruchy spánku, psychomotorická agitace, deprese, podrážděnost, úzkost, zmatenost, závratě, halucinace, bolesti hlavy; zřídka - aseptická meningitida (častěji u pacientů s autoimunitními chorobami);
  • Z močového systému: alergická nefritida, cystitida, polyurie, nefrotický syndrom (edém), akutní selhání ledvin;
  • Ze smyslových orgánů: suchost a podráždění očí, zhoršené barevné vidění, amblyopie, skotomie, rozmazané vidění nebo diplopie, edém spojivky a očních víček (alergická geneze), reverzibilní toxická optická neuritida, zvonění nebo hluk v uších, ztráta sluchu;
  • Alergické reakce: kožní vyrážka (erytematózní nebo kopřivka), svědění, horečka, bronchospasmus, anafylaktoidní reakce, angioedém, anafylaktický šok, alergická rýma, eozinofilie, toxická epidermální nekrolýza, exsudativní erythema multiforme;
  • Ostatní: zvýšené pocení.

speciální instrukce

Při dlouhodobém používání Ibufenu je nutné sledovat obraz periferní krve, funkční stav ledvin a jater.

U bronchiálního astmatu nebo jiných nemocí, které mohou být doprovázeny bronchospasmem, může ibuprofen způsobit bronchospasmus. Z tohoto důvodu by se u těchto pacientů mělo lék používat pouze s velkou péčí. Pokud je dýchání obtížné, okamžitě vyhledejte lékaře..

Aby se zabránilo rozvoji gastropatie NSAID, doporučuje se kombinovat Ibufen s přípravky prostaglandinu E (například misoprostol). Když se objeví příznaky nemoci, je nutné pečlivě sledovat stav pacienta, včetně analýzy stolice pro okultní krev, krevního testu s určením hemoglobinu a hematokritu a esofagogastroduodenoskopie.

Aby se snížilo riziko vzniku vedlejších účinků z gastrointestinálního traktu, měl by být Ibufen užíván v nejnižší účinné dávce po co nejkratší dobu..

Pacienti, kteří byli vyšetřeni na 17-ketosteroidy, by měli ibuprofen zastavit 48 hodin předem.

Během léčby se doporučuje vyhýbat se užívání léků obsahujících ethanol, jakož i provádění úkolů, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost reakcí.

Pacienti s diabetes mellitus by měli vzít v úvahu, že 1 ml suspenze obsahuje asi 0,34 g sacharózy nebo asi 0,03 XE. Minimální jednotlivá dávka Ibufenu (2,5 ml) tedy obsahuje 0,85 g sacharózy (0,075 XE), maximální jednotlivá dávka (15 ml) - 5,13 g sacharózy (0,45 XE).

Lékové interakce

  • Další NSAID (včetně kyseliny acetylsalicylové): protizánětlivý účinek ibuprofenu se snižuje, nežádoucí účinky se zvyšují (tato kombinace je kontraindikována);
  • Diuretika: jejich účinek je oslaben, zvyšuje se riziko rozvoje renálního selhání (doporučuje se této kombinaci pokud možno zabránit);
  • Vasodilatátory (včetně inhibitorů angiotensin konvertujícího enzymu): jejich hypotenzní aktivita klesá;
  • Perorální hypoglykemická činidla (zejména deriváty sulfonylmočoviny) a inzulín: jejich účinek je zvýšen;
  • Induktory oxidace mikrosomů (fenylbutazon, rifampicin, fenytoin, tricyklická antidepresiva, barbituráty, ethanol): zvyšuje se riziko závažných hepatotoxických reakcí;
  • Cholestyramin, antacida: snížená absorpce ibuprofenu;
  • Kyselina valproová, cefoperazon, plikamycin, cefamandol, cefotetan: incidence hypoprothrombinémie se zvyšuje;
  • Zlaté přípravky, cyklosporiny: zvýšená nefrotoxicita ibuprofenu;
  • Prostředky s myelotoxickým účinkem: projevy hematotoxicity ibuprofenu jsou zesíleny;
  • Cyklosporin: zvyšuje jeho plazmatickou koncentraci a pravděpodobnost rozvoje hepatotoxických účinků;
  • Léky, které blokují tubulární sekreci: vylučování klesá a plazmatická koncentrace ibuprofenu se zvyšuje;
  • Protidestičková činidla, nepřímé antikoagulancia, fibrinolytika: jejich účinek se zvyšuje, zvyšuje se riziko hemoragických komplikací;
  • Kofein: zvyšuje analgetický účinek ibuprofenu;
  • Digoxin, methotrexát, lithiové přípravky: jejich koncentrace v krvi se zvyšuje.

Analogy

Analogy Ibufenu jsou: Ibuprofen, Ibuprone, Ibusan, Nurofen.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C na místě chráněném před světlem, mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 3 roky, po prvním otevření lahve - 6 měsíců.

Podmínky výdeje z lékáren

K dispozici bez lékařského předpisu.

Informace o drogě jsou zobecněny, jsou poskytovány pouze pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčení je zdraví nebezpečné!

Naše ledviny jsou schopny vyčistit tři litry krve za minutu.

Antidepresivum klomipramin indukuje orgasmus u 5% pacientů.

Američtí vědci prováděli experimenty na myších a dospěli k závěru, že šťáva z melounu brání rozvoji vaskulární aterosklerózy. Jedna skupina myší vypila čistou vodu a druhá pila šťávu z melounu. V důsledku toho byly cévy druhé skupiny prosté cholesterolových plaků..

Lék proti kašli "Terpinkod" je jedním z nejprodávanějších produktů, a to vůbec kvůli jeho léčivým vlastnostem.

Dříve se předpokládalo, že zívnutí obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo odmítnuto. Vědci prokázali, že zívnutím člověk ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Čtyři plátky hořké čokolády obsahují asi dvě sta kalorií. Takže pokud se nechcete zlepšovat, je lepší nejíst více než dva plátky denně..

Lidé, kteří jsou zvyklí na pravidelné snídaně, jsou mnohem méně pravděpodobně obézní..

Každá osoba má nejen jedinečné otisky prstů, ale i jazyk.

Úsměv jen dvakrát denně může snížit krevní tlak a snížit riziko srdečních záchvatů a mrtvice..

Kaz je nejčastější infekční nemoc na světě, se kterou ani chřipka nemůže konkurovat..

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

První vibrátor byl vynalezen v 19. století. Pracoval na parním stroji a měl za úkol léčit ženskou hysterii.

Podle výzkumu mají ženy, které pijí několik sklenic piva nebo vína týdně, zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu..

Osoba užívající antidepresiva bude ve většině případů opět depresivní. Pokud se člověk vypořádal s depresí sám, má šanci na tento stav navždy zapomenout..

Climax přináší ženám mnoho změn. Pokles reprodukční funkce je doprovázen nepříjemnými příznaky, jejichž příčinou je snížení est.

Jak brát ibufen pro děti

Nesteroidní protizánětlivá a antireumatická léčiva. Deriváty kyseliny propionové.

Indikace pro použití

Pro rychlé a účinné zmírnění horečky (včetně postimunizační hypertermie), rychlé a účinné zmírnění symptomů nachlazení a chřipky a mírné až střední bolesti, jako je bolest v krku, bolest zoubků, bolest zubů, bolesti hlavy, syndromy mírných bolestí a bolest vymknutí.

Kontraindikace pro použití

Neužívejte Ibufen ®:

  • pokud má pacient zvýšenou citlivost na léčivou látku, na jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID) nebo na jakékoli jiné složky tohoto léčiva
  • pokud má pacient v anamnéze alergické příznaky ve formě rýmy, kopřivky nebo bronchiálního astmatu spojené s užíváním kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv
  • pokud má pacient žaludeční vřed a (nebo) dvanáctníkový vřed s perforací nebo krvácením, včetně použití NSAID;
  • pokud je u pacienta diagnostikováno závažné jaterní, ledvinové nebo srdeční selhání;
  • pokud má pacient hemoragickou diatézu, hemofilii, hypokoagulaci
  • pokud je pacient ve třetím trimestru těhotenství.

Vedlejší efekty

Lék je obvykle dobře tolerován tělem. Během krátkodobého užívání ibuprofenu jako volně prodejného léčiva byly pozorovány následující nežádoucí účinky:

Často (vyskytují se méně často než 1 z 10 pacientů, ale častěji než 1 ze 100 pacientů):

Méně časté (vyskytující se ne více než 1 ze 100 pacientů):

  • dyspepsie, bolesti břicha, nevolnost;
  • bolesti hlavy;
  • svědění a kopřivka, různé kožní vyrážky.

Zřídka (vyskytuje se u 1-10 pacientů z 10 000):

  • nadýmání, zácpa, zvracení;
  • závratě, nespavost, podrážděnost, podrážděnost a únava;
  • otoky.

Velmi vzácné (méně časté než 1 z 10 000 pacientů):

  • aseptická meningitida;
  • změny morfologických parametrů krve (anémie, snížení počtu leukocytů, snížení počtu krevních destiček, pancytopenie - hematologické onemocnění spočívající v nedostatku obsahu všech vytvořených prvků v krvi: erytrocyty, leukocyty a krevní destičky, snížení počtu granulocytů); Mezi příznaky patří horečka, bolest v krku, povrchová sliznice úst, chřipkové příznaky, únava, hemoragický syndrom (např. Modřiny, petechie, purpura, epistaxa);
  • snížení koncentrace hematokritu a hemoglobinu;
  • otok obličeje, jazyka a hrtanu, dušnost, tachykardie (poruchy srdečního rytmu), hypotenze (prudké snížení krevního tlaku), šok;
  • bronchiální astma, exacerbace astmatu a bronchospasmu, udušení a sípání;
  • nervozita;
  • deprese a psychotické poruchy;
  • zrakové postižení;
  • tinnitus, závratě;
  • potravinové vředy, perforace a krvácení z gastrointestinálního traktu, dehtové stolice, krvavé zvracení, někdy fatální, zejména u starších osob; erozivní stomatitida, gastritida; exacerbace erozivní kolitidy a Crohnovy choroby;
  • dysfunkce jater, zejména při dlouhodobém používání, hepatitida a žloutenka;
  • závažné kožní reakce, jako jsou: bulózní vyrážka zahrnující Stevens-Johnsonův syndrom, polymorfismus erytému, toxická epidermální nekrolýza;
  • akutní selhání ledvin, renální papilární nekróza, zejména při dlouhodobém používání, spojená se zvýšenou sérovou močovinou a edémem
  • edém, periferní edém;
  • arteriální hypertenze, srdeční selhání. Užívání léků, jako je ibuprofen, může být spojeno s mírně zvýšeným rizikem srdečního infarktu (infarktu myokardu) nebo cévní mozkové příhody.

U pacientů s autoimunitními chorobami (systémový lupus erythematodes a smíšené onemocnění pojivové tkáně) byly během léčby ibuprofenem pozorovány izolované případy symptomů charakteristických pro aseptickou meningitidu, jako jsou: ztuhlý krk, bolest hlavy, nauzea, zvracení, horečka, dezorientace.

Způsob aplikace

Pro orální podání.

Před použitím protřepejte, dokud se nedosáhne homogenní suspenze..

Lék se užívá po jídle se spoustou tekutiny.

Dávka se stanoví v závislosti na věku a tělesné hmotnosti dítěte:

  • Kojenci od 3 do 6 měsíců (5-7,6 kg): 3x 2,5 ml denně (což odpovídá 150 mg ibuprofenu denně).
  • Kojenci od 6 do 12 měsíců (7,7 - 9 kg): 3 až 4 krát 2,5 ml denně (což odpovídá 150-200 mg ibuprofenu denně).
  • Děti od 1 roku do 3 let (10 - 15 kg): 3krát 5 ml denně (což odpovídá 300 mg ibuprofenu denně).
  • Děti od 4 do 6 let (16-20 kg): 3x 7,5 ml denně (což odpovídá 450 mg ibuprofenu denně).
  • Děti od 7 do 9 let (21–29 kg): 3x 10 ml denně (což odpovídá 600 mg ibuprofenu denně).
  • Děti od 10 do 12 let (30–40 kg): 3x, 15 ml denně (což odpovídá 900 mg ibuprofenu denně).

Dávka může být opakována každých 6-8 hodin, s odstupem nejméně 4 hodin mezi po sobě následujícími dávkami..

Nepřekračujte doporučenou dávku.

Nezdvojnásobte dávku léku, abyste kompenzovali zmeškané!

Děti do 6 měsíců mohou užívat drogu po konzultaci s lékařem v souladu s jeho doporučeními. Pokud příznaky přetrvávají nebo se zhoršují u dětí ve věku 3 až 5 měsíců po užití drogy po dobu 24 hodin, navštivte lékaře. Pokud při užívání léku u dítěte od 6 měsíců do 12 let příznaky přetrvávají déle než 3 dny, měli byste se poradit s lékařem.

Podmínky skladování

Uchovávejte v původním obalu při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Udržujte mimo dosah dětí.

Datum exspirace: 2 roky

Po prvním otevření obalu musí být láhev spotřebována do 6 měsíců.

Nepoužívejte léčivý přípravek po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Datum vypršení platnosti znamená poslední den zadaného měsíce.

Sirup "Ibuprofen": návod k použití pro děti, složení, dávkování a recenze

Dnes medicína nestojí, takže na trhu se pravidelně objevují nová léčiva pro různé nemoci. Horečka a zánět se mohou objevit v každém věku. K rychlému odstranění těchto příznaků se používají nesteroidní protizánětlivá léčiva. Jedním takovým činidlem je "Ibuprofen" ve formě sirupu nebo suspenze. Působení tohoto léku vám umožňuje zmírnit stav pacienta během nemoci. V recenzi budeme podrobně zvažovat návod k použití přípravku Ibuprofen. Pro děti je sirup nejvýhodnější formou medicíny..

Složení a forma uvolňování

Dotyčné činidlo se vyrábí v tabletách a suspenzích. Samotná aktivní složka ve složení léčiva se nazývá ibuprofen. Je to nesteroidní protizánětlivé léčivo. Na každých 5 ml suspenze je 100 mg účinné látky.

Pomocné složky léčiva zahrnují:

Objem injekční lahvičky se může lišit v závislosti na výrobci a obvykle je mezi 100 a 200 ml. Krabička s přípravkem obsahuje plastový kelímek se stupnicí nebo speciální lžičkou.

Indikace pro použití

Pojďme na to podrobněji. Na co se sirup Ibuprofen používá pro děti? Je to druh léku, který patří do skupiny antipyretik a analgetik. Účinná látka "Ibuprofen" zabraňuje tvorbě látek v těle, které způsobují zánět a související jevy. Tento lék pomáhá zmírnit horečku a bolest a má také protizánětlivý účinek. Neurologové doporučují používat ibuprofen v dávce 10 - 15 mg na kilogram hmotnosti pacienta. Léčivo je také předepisováno pro akutní fázi migrény a nervového napětí u dospělých a dětí..

Kdy se přípravek Ibuprofen doporučuje dětem? Návod k použití obsahuje následující seznam indikací:

  • bolest v patologiích kloubů a páteře;
  • zánět pánevních orgánů;
  • poškození kloubů, kostí, měkkých tkání;
  • výrony a dislokace;
  • bolest po operaci;
  • neuritida a neuralgie;
  • dysmenorea;
  • bolest zubů;
  • hematomy.

Vývoj patologie a boj těla proti infekci je obvykle doprovázen prudkým nárůstem teploty, výrazným bolestivým syndromem, otokem a zarudnutím postižené oblasti. Užívání sirupu ibuprofenu pomáhá eliminovat tyto projevy zánětlivého procesu. Nesteroidní léky mají antimikrobiální účinky. Jsou široce používány při komplexní léčbě infekčních chorob..

Příznaky

Kdy byste měli užívat suspenzi Ibuprofenu? Návod k použití pro děti předepisuje užívání léku s následujícími příznaky:

  • vysoká horečka a akutní bolest v krku s bakteriálními a virovými infekcemi;
  • horečka a zimnice jako symptomy nachlazení;
  • stav po očkování;
  • laryngitida, angína, faryngitida;
  • pneumonie, bronchitida, tracheitida.

Pokud analgetický a antipyretický sirup nepomůže do tří dnů a příznaky onemocnění se zvýší, doporučuje se vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc. Dítě samozřejmě nemusí snášet bolest. Ale bez léčby základního onemocnění, které způsobuje příznaky, je nepravděpodobné, že by se pacient zlepšil. Pokud máte podezření na „akutní břicho“, nedoporučuje se podávat dětským analgetikům. To může rozmazat příznaky nemoci a lékař nemusí být schopen stanovit přesnou diagnózu. To může být extrémně nebezpečné pro život dítěte..

Věková omezení

U akutní respirační virové infekce pediatrové doporučují používat dětský sirup Ibuprofen k úlevě od horečky a bolesti. Návod k použití předepisuje, aby tento lék užívali pacienti ve věku 3 až 12 let. V některých případech se lék kloubů, svalů a zubů podává dětem starším než 3 měsíce. Pacienti ve věku 6 let mohou užívat lék se stejnými účinnými látkami, ale ve formě granulí pro přípravu tablet a sirupu.

Čas působení drog

Již 15-20 minut po užití léku bolest ustupuje a teplota klesá. Účinek užívání léku trvá 6-8 hodin. Pokud se znovu objeví teplota a bolestivé pocity, doporučuje se užít další dávku léku..

Četné klinické studie potvrzují antipyretickou a analgetickou účinnost účinných látek ibuprofenu. Výsledky testu tohoto nesteroidního protizánětlivého léčiva byly uvedeny v německém lékařském časopise. Do studie bylo zařazeno 180 pediatrických pacientů s febrilním syndromem. Pacientům byl podán Nurofenový sirup, jehož hlavní účinnou látkou je ibuprofen. U dětí léčených touto drogou horečka zmizela po 36 hodinách. Podle odborníků je ibuprofen svým terapeutickým účinkem lepší než paracetamol. Popsaný lék se používá k léčbě bolesti a horečky u dětí, ale předávkování může způsobit vážné vedlejší účinky, z nichž jedním je poškození jater..

Dávkování

Jak správně užívat ibuprofen? Dávkování sirupu pro děti by měl být stanoven lékařem. Zohledňuje se mnoho faktorů, včetně typu onemocnění, jeho stádia a závažnosti, jakož i věku pacienta. Sirup Ibuprofenu se zpravidla doporučuje užívat po jídle. Obsah lahve je před použitím důkladně protřepán. Požadované množství léku lze měřit pomocí speciálního dávkovače nebo odměrné lžíce, které jsou součástí léku..

Aplikace pro děti

Kolik ibuprofenu může být dáno dítěti denně? Dávkování sirupu pro děti v pokynech je informace, o kterou se rodiče obvykle zajímají. Denní orální dávka je obvykle 20 až 40 mg na kilogram tělesné hmotnosti dítěte, tj. 1 až 2 ml sirupu na 1 000 gramů. Doporučuje se takto vypočítané množství léčiva rozdělit na několik dávek..

Lékaři doporučují používat následující léčebný režim:

  • Děti od 3 do 12 měsíců - 2,5 ml sirupu třikrát denně.
  • Dítě ve věku 1 až 2 let - 2,5 ml léku 3-4krát denně.
  • Pro předškolní dítě (od 3 do 7 let) - 5 ml produktu 3-4krát denně.
  • Děti starší 8 let mohou dostávat 5-10 ml léku 3-4krát denně..

Žádost pro dospělé

Dospělí by také měli vědět, jak správně vypočítat dávku léku "Ibuprofen". Pokyny pro použití suspenze předepisují stanovení požadovaného množství léčiva na základě hmotnosti pacienta. Při perorálním podání je jedna dávka 200 mg (10 ml) účinné látky. Sirup by se měl užívat 3-4krát denně. V případě potřeby lze jednorázovou dávku léčiva zvýšit na 40 ml.

Interakce s jinými drogami

„Ibuprofen“ by měl být používán s maximální opatrností s jinými nesteroidními protizánětlivými léčivy. Rovněž by se neměl kombinovat s hormonálními látkami, protože to může zvýšit riziko vzniku vnitřního krvácení. Lékaři nedoporučují použití ibuprofenu ve spojení se srdečními glykosidy a aspirinem.

Kromě toho může dotyčné činidlo snížit diuretický účinek léčiv, jako je Furosemid. Diuretika zase zvyšují nefrotoxicitu nesteroidního protizánětlivého léčiva. Pokud užijete „Ibuprofen“ spolu s trombolytickými léky, jejich účinek se zvýší.

Kontraindikace

Tomuto aspektu by měla být věnována zvláštní pozornost. Lze Ibuprofenový sirup pro děti používat vždy? Instrukce obsahuje řadu kontraindikací.

Tyto zahrnují:

  • přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva;
  • exacerbace peptického vředu;
  • cirhóza jater;
  • poruchy barevného vidění.

Použití tohoto léčiva u pacientů s astmatem z aspirinu je zakázáno. K tomuto stavu dochází v případě intolerance na aspirin a jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva..

Mezi další kontraindikace patří:

  • srdeční selhání;
  • otok;
  • vysoký krevní tlak;
  • hemoragická diatéza;
  • hemofilie.

Přípravek Ibuprofen by neměly užívat těhotné ženy ve třetím trimestru. Použití suspenze může také nepříznivě ovlivnit stav lidí s patologiemi sluchových orgánů a vestibulárního aparátu..

NSAID by se měly používat opatrně v případě enterokolitidy, gastritidy, prvního a třetího trimestru těhotenství, nemoci ledvin a kojení..

Vedlejší efekty

Nejprve stojí za přečtení. Jaké nežádoucí účinky mohou děti Ibuprofenu způsobit? Pokyny k použití sirupu obsahují následující seznam komplikací:

Většina nežádoucích účinků se týká gastrointestinálního traktu těla. Reakce na lék z nervového systému a srdce je také možná. Může se projevit závratěmi, tachykardií, nárůsty krevního tlaku a nespavostí..

V některých případech je vyrážka a svědění kůže a otok. Tyto příznaky jsou nejčastější u malých dětí..

Předávkovat

Co o tom potřebujete vědět? Co dělat v případě předávkování drogami? První příznaky jsou obvykle silná bolest břicha a zhoršující se migréna. Vaše batole může být ospalé a pomalé. Předávkování je také charakterizováno vývojem akutního selhání ledvin, záchvaty a apnoe. Ve všech případech se doporučuje okamžitě ukončit samoléčení a vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc..

Analogy

Dětský sirup Ibuprofen má řadu analogů, které používají stejnou účinnou látku. Mezi tyto léky patří „Mig“, „Nurofen“ a „Ibufen“. Dětský sirup "Panadol" má podobný terapeutický účinek.

V mnoha ohledech závisí výběr léku na doporučeních lékaře a na individuálních charakteristikách pacienta. Jaký je správný způsob užívání léků obsahujících ibuprofen? Pokyny k použití sirupu pro děti obvykle obsahují seznam indikací k použití, jakož i možné nežádoucí účinky, doporučené dávkování a dávkovací režim. Je nezbytné, abyste užívali léky podle pokynů výrobce a doporučení svého lékaře.

Recenze

Jaký účinek dosahuje suspenze Ibuprofenu? Návod k použití tohoto léčiva pro děti obsahuje popis jeho farmakologických účinků. Sirup pomáhá snižovat tělesnou teplotu a snižovat bolest. Mnoho rodičů potvrzuje, že v akutním stadiu nachlazení a infekčních onemocnění pomáhá Ibuprofen zmírňovat stav mladých pacientů. Existuje však řada případů, kdy se užívání léku nedoporučuje. Například v případě akutní bolesti v břiše může „Ibuprofen“ rozostřit obraz nemoci a diagnóza bude trvat mnohem déle. V každém případě by měl být lék podáván dítěti pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře..

Závěr

V prezentovaném přehledu jsme podrobně prozkoumali, co je „Ibuprofen“. Instrukce pro použití sirupu pro děti potvrzují, že popsaný prostředek patří k nesteroidním protizánětlivým lékům. Lék má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky. Je předepsáno k boji s prvními příznaky akutních infekčních chorob, nachlazení a chřipky. Také „Ibuprofen“ může být použit během období zotavení po operaci k úlevě od bolesti. Lék je vhodný k úlevě od kloubů, kostí a zubů.

Existuje několik kontraindikací, pro které byste neměli Ibuprofen používat. Instrukce pro použití sirupu pro děti obsahuje kompletní seznam. Pokud jde o možné vedlejší účinky, obvykle se projevují při poruchách gastrointestinálního traktu. Ve vzácných případech dochází k individuální nesnášenlivosti složek léčiva..

Přestože si dnes v lékárnách můžete koupit efektivní léky na různé nemoci, v každém případě se starejte o své zdraví a své dítě.

Články O Páteře

Ortopedické korzety

Vyberte podkategoriiHruďThoracolumbar odděleníLumbosakrální oblastPro bolesti zad jiné povahy a pro poranění páteře jsou předepsány ortopedické korzety. Tyto pásy jsou vyrobeny z prodyšné elastické tkaniny a umožňují pokožce dýchat, aniž by způsobovaly matovací efekt.

Při žvýkání bolí ucho

Při žvýkání ucho často bolí, pokud se vyskytne komplikace způsobená neléčeným infekčním onemocněním krku, nosu nebo uší..Nástup bolesti při žvýkání je příznakem vývoje jakéhokoli onemocnění.